Offering you a complete choice of products which include mitutoyo vernier caliper, vernier digital caliper, mitutoyo micrometer, mitutoyo digital caliper, digital vernier caliper 6" and vernier caliper digital.
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Measuring Range | 1200 mm |
| Accuracy | +-2 mm |
| Usage/Application | Laboratory |
| Material | Stainless Steel |
| Model Name/Number | A123 |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Insize |
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Display Type | Digital |
| Packaging Type | Box |
| Accuracy | 0.005 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Accuracy | 99 % |
| Type | Digital |
| Brand | Captain Tools |
| Usage/Application | For Industry |
| Size | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Brand | Mitutoyo |
| Material | Stainless Steel |
| Display Type | Digital |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Brand | Mitutoyo |
| Material | Stainless Steel |
| Display Type | Digital |
| Country of Origin | Made in India |
Idris Ilyas Sakriwala (CEO)
Captain Tools
Ground Floor, 39, Fatehchand Rawaldas, 123 Narayan Dhuru Street, Mandvi
Mumbai - 400003, Maharashtra, India