Offering you a complete choice of products which include milling reduction socket, er collet chuck, iso taper drill chuck arbor and collet adaptor for e type collet.
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Manual |
| Surface Finishing | Polished |
| Weight | 200 gm |
| Application | Workshop |
| Thickness | 12.5 mm |
| Packaging Type | Box |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Tool Holding |
| Brand | Trumil |
| Material | Stainless Steel |
| Accuracy | 0.005 mm |
| Hardness | 34 HRC |
| Packaging Type | Box |
| Speed | 400 Mpa |
₹ 1550 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finishing | Polished |
| Brand | JCB |
| Hardness | 55 HRC |
| Resolution | 0.01 mm |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Brand | Kyocera |
| Usage/Application | Workshop |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 150 gm |
| Color | Silver |
| Shape | Round |
| Thickness | 18.5 mm |
| Finish | Polished |
Idris Ilyas Sakriwala (CEO)
Captain Tools
Ground Floor, 39, Fatehchand Rawaldas, 123 Narayan Dhuru Street, Mandvi
Mumbai - 400003, Maharashtra, India