Pioneers in the industry, we offer hand tap reamer, totem hss tap set and hss spiral point tap from India.
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Box |
| Grade | SS 304 |
| Shape | Twisted |
| Surface Finishing | Polished |
| Usage/Application | For Drilling |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Length | 100 mm |
| Brand | Miranda |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Surface Finishing | Polished |
| Material | Stainless Steel |
| Diameter | 10 mm |
₹ 3200 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | M12 |
| Size | M 10 |
| Length | 14 Inch |
| Diameter | 12 mm |
| Weight | 60 gm |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Industry |
| Surface Finishing | Polished |
| Rust Proof | Yes |
| Steel Grade | SS304 |
| Country of Origin | Made in India |
Idris Ilyas Sakriwala (CEO)
Captain Tools
Ground Floor, 39, Fatehchand Rawaldas, 123 Narayan Dhuru Street, Mandvi
Mumbai - 400003, Maharashtra, India