Wholesale Trader of a wide range of products which include vernier calipers, digital vernier caliper and dial calipers tool.
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Measuring Range | 150 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Accuracy | 0.03 mm |
| Usage/Application | Laboratory |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Baker |
| Resolution | 0.01 mm |
Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Laboratory |
| Brand | Kristeel |
| Packaging Type | Box |
| Size | 300 mm |
| Accuracy | 0.03 mm |
| Resolution | 0.01 mm |
Get Latest Price
| Measuring Range | 150 mm |
| Accuracy | 0.08 mm |
| Resolution | 0.012 mm |
| Usage/Application | Laboratory |
| Material | Stainless Steel |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 5 kg |
Idris Ilyas Sakriwala (CEO)
Captain Tools
Ground Floor, 39, Fatehchand Rawaldas, 123 Narayan Dhuru Street, Mandvi
Mumbai - 400003, Maharashtra, India