Wholesale Trader of a wide range of products which include sl tapping attachment, stc tapping chuck, slb tapping attachment and st tapping attachment.
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Length | 100 mm |
| Hardness | 58 HRC |
| Packaging Type | Box |
| Precision | 0.005 mm |
| Accuracy | +- 2 mm |
| Weight | 2 kg |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel and Plastic |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 400 gm |
| Clamping Range | 3.6 mm |
| Precision | 0.005 mm |
| Hardness | 50 HRC |
| Accuracy | +/-2 mm |
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Model Name/Number | Q109 |
| Length | 10 m |
| Brand | JCB |
| Hardness | 45 HRC |
| Packaging Type | Box |
| Precision | 0.005 mm |
| Clamping Range | 0.3 mm |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel and Plastic |
| Length | 30 mm |
| Brand | JCB |
| Hardness | 45 HRC |
| Packaging Type | Box |
| Precision | 0.005 mm |
| Weight | 200 gm |
Idris Ilyas Sakriwala (CEO)
Captain Tools
Ground Floor, 39, Fatehchand Rawaldas, 123 Narayan Dhuru Street, Mandvi
Mumbai - 400003, Maharashtra, India