Leading Wholesale Trader of long drill bit, hss drill bits, square tool bits, round tool bits, parting tool bits and flat tool bits from Mumbai.
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Length | 40 mm |
| Size | 5 Inch |
| Usage/Application | Cutting |
| Weight | 100 gm |
| Finish | Polished |
| Packaging Type | Box |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Cutting |
| Size | 5 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 30 mm |
| Weight | 200 gm |
| Finish | Polished |
| Packaging Type | Box |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 X 4 ft |
| Brand | Miranda |
| Hardness | 65 HRC |
| Packaging Type | Box |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 12.5 mm |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Length | 40 mm |
| Color | Silver |
| Brand | Dewalt |
| Packaging Type | Box |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Finish | Polished |
| Weight | 2 kg |
₹ 375 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | SS304 |
| Length | 50 mm |
| Color | Silver |
| Hardness | 60 HRC |
| Packaging Type | Box |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Polished |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Color | Silver |
| Brand | Dewalt |
| Packaging Type | Box |
| Overall Length | 150 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Polished |
| Thickness | 10 mm |
Idris Ilyas Sakriwala (CEO)
Captain Tools
Ground Floor, 39, Fatehchand Rawaldas, 123 Narayan Dhuru Street, Mandvi
Mumbai - 400003, Maharashtra, India